Doi răniți după ce o mașină a izbit un camion Recomandat
- Scris de tirmagazin3
- Imprimare

Un accident de circulaţie, în care au fost implicate un TIR şi un autoturism, s-a produs, miercuri, la ieşire din municipiul Slobozia, în urma coliziunii rezultând două victime, care au avut nevoie de îngrijiri medicale, informează ISU Ialomiţa.
‘Trei echipaje de la Detaşamentul de pompieri Slobozia intervin cu o autospecială de descarcerare, o autospecială de stingere cu apă şi spumă şi o ambulanţă SMURD la un accident rutier produs la ieşire din municipiul Slobozia. Accidentul s-a produs între un autotren (gol) şi un autoturism’, arată ISU Ialomiţa.
În urma evenimentului rutier au rezultat două victime, conştiente şi neîncarcerate, care au fost evaluate la locul accidentului de două echipaje ale Serviciului Judeţean de Ambulanţă Ialomiţa, iar una a fost transportată la spital pentru acordare de îngrijiri medicale.
Articole înrudite
- VIDEO Șofer de camion, salvat în ultima clipă din cabina suspendată. „Nu vreau să mor”
- Amendă de 12.000 de lei pentru șoferul unui camion care a pus un „magnet” la tahograf
- Șoferul unei cisterne cu azot lichid, prins de polițiști când fuma în cabină
- Un camion a luat foc
- Ce apreciază un șofer de camion când se angajează. Nu doar salariu e important