Un şofer profesionist român, blocat cu camionul pe o străduţă îngustă din Magnano Recomandat
- Scris de Administrator
- Imprimare

Un şofer profesionist român ar fi reuşit manevra vieţii, dacă trecea camionul lung de 19 metri pe o străduţă îngustă din Magnano, Italia.
N-a reuşit, evident, nici nu avea cum, aşa că a rămas cu mastodontul blocat, neputând nici să mai avanseze şi nici să dea cu spatele, ca să iasă din bucluc.
Camion de 19 metri, blocat de un român între două case, la Magnano
Şoferul român a blocat camionul lung de 19 metri de-a lungul drumului, evident prea îngust pentru a putea trece pe acolo.
Trecătorii credeau că era sub influența alcoolului, dar de fapt îi era greu să se exprime în italiană doar din cauza naționalității străine, informează laprovinciadibiella.it.
Carabinieri au intervenit pe loc, în timp ce nefericitul şofer a încercat să contacteze administratorii companiei pentru care lucrează, să înțeleagă ce să facă.
După lungi aşteptări, a sosit și un angajat al companiei din Torino. Camionul a fost eliberat, iar românul de 51 de ani a reușit să-și reia drumul.
Articole înrudite
- VIDEO A efectuat o depășire periculoasă și a ajuns într-un camion
- VIDEO Spania: 3 români arestați după ce au furat produse cu tot cu remorcile în care erau depozitate
- VIDEO Șofer de camion și-a ucis colegul cu care venise să tracteze un autobuz
- Momente dramatice. Un camion a luat foc în timp ce era parcat
- VIDEO Un camion a intrat în remorca altuia la Iași. Ce au pățit șoferii?