Șase răniți în urma unui accident între două camioane și o mașină
- Publicat în News
Șase persoane au fost rănite, luni dimineața, în urma unui accident între două camioane și o mașină, pe DN 1F, în județul Cluj.
Șase persoane au fost rănite, luni dimineața, în urma unui accident între două camioane și o mașină, pe DN 1F, în județul Cluj.
Polițiștii Serviciului Județean de Poliție Transporturi Arad au depistat ieri un bărbat de 29 de ani, din județul Alba, în timp ce ar fi abandonat peste 20 de tone de deșeuri inerte, provenite din demolări (moloz), cu un autocamion, în proximitatea căii ferate din Vladimirescu.
Polițiștii locali din cadrul Serviciului Siguranță Rutieră au intensificat în ultimele luni controalele privind circulația și staționarea autovehiculelor de mare tonaj pe raza municipiului Timișoara. Rezultatul acestor acțiuni s-a concretizat în aplicarea a 138 de sancțiuni contravenționale de la începutul anului, valoarea totală a amenzilor ridicându-se la 194.140 de lei.