Un pieton beat a fost accidentat de un camion
- Scris de tirmagazin3

Un pieton băut, care se angajase în traversarea străzii, a fost rănit grav de un TIR. Accidentul a avut loc luni, în jurul orei 14.00, pe raza localităţii Borăneşti.
Conform IPJ Ialomiţa, pe DJ 201 în localitatea Borăneşti s-a produs un accident de circulaţie, soldat cu vătămarea corporală a unei persoane. Din verificările efectuate a reieşit că, în timp ce un bărbat, în vârstă de 44 de ani, conducea un TIR, a acroşat un pieton ce s-ar fi angajat în traversarea părţii carosabile.
În urma impactului pietonul, un bărbat de 49 de ani , a fost rănit şi transportat la Spitalul din Urziceni pentru îngrijiri medicale.
Ambii participanţi la trafic au fost testaţi cu aparatul Drager, în cazul conducătorului auto rezultatul a indicat o valoare negativă, iar în cazul pietonului o valoare de 0,81 mg/l alcool pur în aerul expirat. În continuare se efectuează cercetări pentru a stabili împrejurările producerii accidentului, sub aspectul săvârşirii infracţiunii de vătămare corporală din culpă.
Articole înrudite
- VIDEO Spania: 3 români arestați după ce au furat produse cu tot cu remorcile în care erau depozitate
- VIDEO Șofer de camion și-a ucis colegul cu care venise să tracteze un autobuz
- Momente dramatice. Un camion a luat foc în timp ce era parcat
- VIDEO Un camion a intrat în remorca altuia la Iași. Ce au pățit șoferii?
- O șoferiță a fost lovită la impactul frontal cu un camion