Șeful CFR DEMIS!
- Scris de tirmagazin3

Consiliul de Administraţie al CFR SA l-a desemnat pe Cristi Ungurean în funcţia de director general interimar al companiei.
Cristi Ungurean va coordona activitatea CFR SA până la finalizarea procedurii de selecţie, conform prevederilor OUG 109/2011 privind guvernanţa corporativă a întreprinderilor publice.
De profesie inginer şi cu o experienţă de 23 de ani în domeniul feroviar, directorul general al CFR SA şi-a propus pentru perioada imediat următoare două obiective prioritare, respectiv identificarea unor soluţii eficiente pentru rezolvarea problemelor curente din activitatea companiei şi elaborarea unei strategii privind prioritizarea programelor de investiţii în infrastructura feroviară.
Pe 24 octombrie, ministrul Transporturilor, Felix Stroe, a anunţat, la Deva, demiterea directorului Companiei de Căi Ferate CFR SA, pentru că trenurile întârzie în mod constant din cauza lipsei de organizare din cadrul companiei.
Compania Naţională de Căi Ferate "CFR" SA administrează infrastructura feroviară publică.
Articole înrudite
- UNTRR: România redeschide o rută de transport rutier între Europa și Orientul Mijlociu
- VIDEO A efectuat o depășire periculoasă și a ajuns într-un camion
- VIDEO Spania: 3 români arestați după ce au furat produse cu tot cu remorcile în care erau depozitate
- VIDEO Șofer de camion și-a ucis colegul cu care venise să tracteze un autobuz
- Momente dramatice. Un camion a luat foc în timp ce era parcat