VIDEO. Ritm bun pe un lot din Autostrada Comarnic - Brașov
- Scris de tirmagazin3
- Video

Tronsonul Autostrăzii A3 Comarnic-Brașov dintre Râșnov și Cristian (6,3 km de autostradă și 3,7 km de drum de legătură cu 4 benzi) avansează într-un ritm bun, ajungând la aproximativ 60% stadiu fizic.
Se lucrează la ridicarea grinzilor de beton pe viaductul ce supratraversează DN73A și calea ferată Brașov-Zărnești, la așternerea straturilor rutiere, la umpluturi, la taluzarea cu pământ vegetal sau la diverse lucrări hidrotehnice la traversarea râului Ghimbășel.
Chiar dacă lucrările din afara părții carosabile nu vor fi finalizate în 2020, solicităm CNAIR să facă toate demersurile pentru recepționarea acestui proiect cât mai rapid, cu o anexă de lucrări ce vor fi finalizate la începutul anului următor și care nu pun în pericol desfășurarea în siguranță a circulației rutiere (Pro Infrastructura).
Video
Articole înrudite
- Au început lucrările la Lotul 2 din autostrada Sibiu-Făgăraş
- A patra licitație pentru Autostrada București - Brașov. Avem și termen de finalizare
- Ne „bântuie” iarăși Autostrada Comarnic - Brașov. I se pregătește studiu de fezabilitate
- Care e stadiul lucrărilor pe Autostrada A7 Focșani–Bacău?
- Cum merg lucrările pe tronsonul lipsă de pe Autostrada Sibiu – Nădlac