Un șofer de camion a fost împușcat ăe un drum Recomandat
- Scris de tirmagazin3
- Imprimare
Un șofer de camion în vârstă de 22 de ani, Pasquale Storino din Sava, a fost rănit ieri seară în urma unei împușcături pe drumul provincial dintre Sava și Francavilla Fontana. Incidentul a avut loc în jurul orei 20:30, în timp ce tânărul conducea camionul spre zona rurală.
Storino a declarat poliției că a auzit trei împușcături venind din spatele său, dar nu a putut identifica autorul sau locul exact de unde s-a tras. Această versiune a evenimentelor este acum examinată de anchetatori, care reconstituie succesiunea evenimentelor și verifică toate probele de la fața locului.
După ce a fost dată alarma, tânărul de 22 de ani a fost dus la camera de urgență a spitalului „Marianna Giannuzzi” din Manduria de către un membru al familiei. A ajuns conștient și în stare aparent stabilă. Examinările au confirmat o rană cu un orificiu de intrare și ieșire atribuit unui singur glonț: o tomografie computerizată a exclus leziuni ale organelor vitale, indicând o traiectorie superficială în țesutul subcutanat al spatelui. Conform reconstituirii, glonțul a fost găsit ulterior înfipt în puloverul tânărului.
După suturarea rănii, personalul medical l-a externat cu un prognostic de câteva zile. Ancheta continuă pentru a clarifica motivul și responsabilitatea.
Sursa AICI
Articole înrudite
- Un constructor chinez și Umbrărescu împiedică inaugurarea Autostrăzii București
- Ungaria plafonează prețul al motorină. De ce șoferii de camion români nu pot alimenta la preț redus?
- Producătorii europeni de camioane se pregătesc pentru valul de concurenți din China
- 47.000 euro amendă penbtru un șofer care conducea de 13 ore fără pauză
- Termen de inaugurare ratat pentru încă o autostradă





