Șofer român de camion, arestat în Italia. În camion i-au fost găsite 100 de kilograme de cocaină Recomandat

Șofer român de camion, arestat în Italia. În camion i-au fost găsite 100 de kilograme de cocaină

Un șofer român de TIR a fost arestat de polițiștii italieni, după ce în camionul său au fost descoperite peste 100 de kilograme de cocaină. Drogurile pe care le transporta sunt evaluate la aproximativ 3 milioane de euro.


Este al doilea caz de acest fel înregistrat în doar câteva zile.

Oprirea suspectă a camionului în apropierea zonei industriale de lângă stadionul din Massa, o zonă vizată frecvent de furturi din mijloacele de transport, le-a atras atenția polițiștilor, deși destinația finală era Puglia.

Încă de la primul control al documentelor, agitația românului era extrem de mare, drept urmare, polițiștii au decis să facă verificări mai amănunțite, cerând și intervenția unei echipe canine antidrog.

Astfel au fost descoperite, în capul tractor, ascunse între căptușeală și caroserie 100 de kilograme de cocaină.

Cantitatea de droguri valorează, la o primă vânzare, aproximativ trei milioane de euro, iar ulterior ar fi ajuns pe străzile din nord-vestul Italiei și ar fi fost revândută de numeroși dealeri.



Login pentru a posta comentarii.
înapoi la antet

Categorii

Site-uri recomandate

GRUPURI FACEBOOK

Unelte

Despre noi

Social

×

Abonează-te la newsletter!

Fii primul care primește pe email știrile cele mai fierbinți din transporturi!

Va puteti dezabona oricand de la newsletter.