Șofer de camion sancționat de Poliția Locală după ce a încărcat prea mult

Șofer de camion sancționat de Poliția Locală după ce a încărcat prea mult

Poliția Locală Dorohoi a sancționat, astăzi, 15 mai 2026, un conducător auto care nu a respectat restricțiile de circulație impuse pe Bulevardul Victoriei din municipiu.

Potrivit informațiilor transmise de autorități, patrula auto aflată în exercitarea atribuțiilor de serviciu a surprins un autovehicul care circula pe sectorul de drum unde accesul este interzis vehiculelor cu masa maximă autorizată mai mare de 3,5 tone.

Șoferul a fost legitimat de polițiștii locali, iar în urma verificărilor a fost sancționat contravențional cu amendă în valoare de 1.215 lei.

Reprezentanții Poliției Locale reamintesc conducătorilor auto importanța respectării indicatoarelor rutiere și a restricțiilor de tonaj, măsuri instituite pentru siguranța traficului și protejarea infrastructurii rutiere din municipiu.



Login pentru a posta comentarii.
înapoi la antet

Categorii

Site-uri recomandate

GRUPURI FACEBOOK

Unelte

Despre noi

Social

×

Abonează-te la newsletter!

Fii primul care primește pe email știrile cele mai fierbinți din transporturi!

Va puteti dezabona oricand de la newsletter.