Două autoturisme și un camion s-au lovit pe autostrada Sebeș-Alba Iulia
- Scris de tirmagazin3
- Imprimare
Două autoturisme și un camion s-au lovit pe autostrada A10 Sebeș-Alba Iulia, în noaptea de miercuri spre joi.
La fața locului a intervenit echipaj de ambulanță și Detașamentul de pompieri Sebeș, pentru asigurarea măsurilor specifice.
Potrivit ISU Alba, accidentul a fost semnalat pe autostrada A10, la kilometrul 1, sensul de mers Sebeș - Alba Iulia.
Publicitate
UPDATE: Persoanele implicate în accident nu au avut nevoie de transport la spital.
În evenimentul rutier au fost implicate un autoturism înmatriculat în Cluj, altul în Gorj și autocamionul, cu numere de Alba, ce nu era încărcat cu marfă.
Articole înrudite
- Tomac a renunțat la mandatul de premier desemnat. Ionuț Mașală NU va mai fi ministru al Transporturilor
- OFICIAL Tomac l-a desemnat pe controversatul Ionuț Mașala ca să fie ministru al Transporturilor
- Explicații jenante ale poliției care a bătut un șofer de camion. „Am împiedicat o tragedie”
- Începe construcția pentru 45 de kilometri de autostradă spre ieșirea din țară
- Scania vinde 105 camioane electrice unei companii din industria chimică
Login pentru a posta comentarii.





