Autostrada A10 se închide din nou, din cauza unei surpări
- Scris de tirmagazin3
- Imprimare
Se închide complet circulăția pe autostrada A10, pe un tronson de 17 kilometri în zona surpării produse pe sensul spre Turda. Traficul se va desfășura pe o ruta alternativă.
Autoritățile au anunțat că este nevoie de oprirea a circulăției pe calea 1 pentru intervenția utilajelor, însă nu au comunicat și momentul în care va fi luată această măsură.
Deocamdată se circula în continuare pe A10 între Sebeș și Turda cu restricții de viteză și doar pe o bandă.
Surparea terasamentului autostrăzii A10 s-a produs în urmă cu două zile, în același loc în care au mai fost probleme și în trecut.
Cel mai recent incident a avut loc în toamna anului trecut. Atunci s-au făcut reparații însă acestea nu au rezistat.
Articole înrudite
- Pistol a cerut 500 de noi angajări la CNAIR. Ministerul Transporturilor a refuzat
- 10 țări din UE printre care România solicită reconsiderarea noii taxe pe emisiile de carbon aplicate combustibililor
- STUDIU Energie electrică și CO2: cooperarea europeană este frânată de barierele mentale
- Un camion cu moaștele Sfântului Aleksandr Nevski, lovit de drone
- Un tânăr a intrat cu mașina într-un camion pe DN7





