La condica de prezenta pe 19.03.2013 cand mi s-au taiat ore (nu stiu cate ca mi-au arat pontajul ) la pozitia 1.Sef Agentie PETI ALIN
este in Concediu Medical ,la pozitia 2 .Loctiitorul (INCULPAT ) DERBAN SORIN este in Delegatie la Consiliul Judetean Bihor !? ( asa ceva
nu exista ,dar asa chiuleste mai oficial ) atunci semnele de intrebare prorae semnatura mea din condica ,pozitia 4 CURPAS IOAN ,in urma
carora mi s-au taiat ore a cui a fost !?.
In urma orelor taiate am solicitat raport serviciu informatic ARR care atesta prezenta la program (activitate pe parola intranet ) si ARR nu
vrea sa-mi dea (anexat solicitare ).

In prezent sunt in concediu medical ,se zvoneste ca exista decizie de desfacere disciplinara a contractului de munca :
Motive :
- Parasirea in cursul lunii martie a sediului institutiei fara incuvintarea sefului de agentie .
- Intretinerea de situatie tensionata la institutie ,relatii proaste cu colegii.(au fost pusi sa dea declaratii tendentioase care
nu sunt inculpati de catre inculpati care ma acuza ca eu i-am turnat acum 4 ani la DNA )

Va stau ori cand la dispozitie cu detalii ,materiale (mai am multe) pentru demascarea abuzului care cred eu ca mi s-a facut .
Presa din Bihor este alaturi de mine si transportatorii la fel dar acestia din urma se tem .Inculpatii sunt foarte raspunatori cu
cei care ma cunosc .

CURPAS IOAN -ARR-BIHOR